תיכון
יסודי
גני ילדים
מאמרים > למידה יצירתית

למידה יצירתית

למה הילד שלי לא מאושר?

משהו לא עובד בשיטת החינוך הנוכחית. הגיעה העת לשנות את הכיוון! מלמידה אינדיווידואלית ללמידה תוך כדי שיתוף פעולה סרטון קצר מטעם מדור חינוך באתר "תנועת הערבות" (2:30 דקות)
קרא עוד

על השיטה להערכת יצירתיות בכיתה

רמה קלויר

מעשה הלמידה-ההוראה צריך להתנהל באופן המעודד תלמידים להתנסות בחשיבה יצירתית כחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה שלהם וכחלק מתכנית הלימודים. המאמר מציג שיטת הערכה מדוייקת לנושא היצירתיות. המאמר באדיבות כתב העת "לקסי-קיי" מבית מכללת קיי
קרא עוד

הצלחה, כישלון והכח לשמור על יצירתיות

אליזבת גילברט

הרצאה מצולמת מאת אליזבת גילברט, על מה שנתן לה כח להמשיך בכתיבה על אף כל הכשלונות, ודרך כך לקח לכולנו. (ניתן להוסיף כתוביות בעברית. 7:00 דקות)
קרא עוד

שילוב משחק בלמידה

תמי יהושע ופרופ' יחיאל פריש

המאמר עוסק במשמעותו וערכו של המשחק בתהליך הלמידה, כולל דוגמאות מעשיות, וכן בשאלה - האם הנאה סותרת למידה, או שמא ההפך הוא הנכון?
קרא עוד

כשיש תשובה נכונה...

קליפ קצר - תרגיל מדהים ביצירתיות שנעשה עם תלמידי כיתה ג', מאת ד"ר אלעד שגב. (1:50 דקות)
קרא עוד

על חצר הגרוטאות

מלכה האס

אף אחד לא חושב שמישהו המציא דבר כה טבעי כמו חצר גרוטאות בגן ילדים, או שמישהו הקדיש שנות חשיבה, ניסוי וטעייה, כדי להחליט איפה למקם בגן הילדים את עמדת הציור. אבל יש אישה כזו, קיבוצניקית בת 94, שהקדישה את חייה לילדים ולגנים, והפכה למומחית עולמית. כתבת חדשות מצולמת על מלכה האס. (10:00 דקות)
קרא עוד

גאון היצירה החמקמק שלך

אליזבת גילברט

הרצאה מצולמת של אליזבת גילברט , שמציעה את הרעיון הרדיקלי, שאין זה נדיר להיות "גאון", כי לכולנו יש "גאונות" . מצחיק , אישי ומרגש באופן מפתיע . ניתן ללחוץ על האפשרות של הוספת כתוביות בעבריתץ (19:00 דקות)
קרא עוד

חדש באתר

השתלמויות בבתי ספר
אנו מציעים לבתי ספר השתלמויות שנתיות ומפגשים חד פעמיים לאורך השנה ובחופשת הקיץ וכן ליווי פדגוגי מתמשך. רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן