תיכון
יסודי
גני ילדים
בלוג > תשע"ח

תשע"ח

לעוף

נורית בר יוסף

פעמים רבות נדמה לי כי הילדים שאינם מסתדרים במערכת החינוך צועקים בעצם את הצעקה של כולם. אני מבקשת להצטרף אליהם בסיפור לרגע אחד, להקשיב להם ולהאמין איתם שאפשר אחרת. שאפשר לעוף. "הציפורים חגות במעגלים עצומים של חרותן. איך הן לומדות זאת? הן נופלות, ובנפלן הן זוכות בכנפיים". (קאביר)
קרא עוד

וכל המרבה לספר ביצאת מצריים הרי זה משובח

ורד ליפשיץ

ליל הסדר מזמין אותנו לדיבור מסוג אחר. מהו הדיבור הזה ואיך מתכוננים אליו?
קרא עוד

משנכנס אדר מרבין

צחי כהן

האמת היא שאף פעם לא ממש הבנתי את פשר המנהג הזה לפרוץ לכיתות של אחרים (כיתות אחרות, בתי ספר אחרים, ולנועזים: מגדרים ומגזרים אחרים....), בשרשרת ילדים אוחזים זה בכתפיו של זה ושרים מלוא גרונם: "מישה/ מישה/ מישה/ מישה- נכנאאס אדאאאאארררר" במנגינה נושנה. האם נועד הריקוד הצרוד הזה להרבות בשמחה, להמחיש את השמחה, להרבות מהומה? האם כל הילדים יודעים את ההבדל בין שמחה לבין מהומה?
קרא עוד

לא יאומן כי יסופר- מיזם קריאה בכיתה ב

חנה חדד

לימוד הקריאה והכתיבה הינו תהליך ארוך שבו התלמידים נחשפים לעולם מרתק. עולם המהווה בסיס לכל תחומי החיים. במהלך רכישת הקריאה והכתיבה הילדים נחשפים לסוגות שונות. הצעה למיזם קריאה.
קרא עוד

שלושה שותפים לתעודה

ורד ליפשיץ

שלושה שותפים לה, לתעודה. התלמיד, המורה וההורה. לכל אחד עמדה אחרת, ותפקיד אחר לקראת יום זה , בו ניתנת התעודה.
קרא עוד

איפה מדליקים כאן את האור?

איתיאל גולד

רגע לפני שאנו רצים "לחבר" את התלמיד ללימוד, בואו נעצור רגע וננסה להבין מיהו אותו תלמיד היושב מולנו. אולי אז נוכל לתכנן את הדברים בהם אנו מנסים להגיע אליו, באופן מדויק יותר.
קרא עוד

שלושה כובעים ותובנה משותפת

נעמה פרנקל

איזה שיעורים אנחנו זוכרים שלמדנו ומה השיעורים שהתלמידים שלנו יזכרו? מחשבות בשלושה כובעים שונים על למידה ולב שמצטרפים יחד.
קרא עוד

ספר הבית- מחשבות על ספרים. בעקבות 'עשרת הספרים' מאת זאב ז'בוטינסקי.

ורד ליפשיץ

בין כתבי זאב ז'בוטינסקי המצויים בספריית ביתי (אודה, יותר לא קראתי משקראתי) ,מצאתי כרך שצד את עיני, 'על ספרות ואומנות'. כרך זה נפתח במסה 'עשרת הספרים' בתרגומו של משה אטינגר, שקראתי וחזרתי וקראתי בו, מחשבות רבות נעורו בי . אשתף אתכם בחלקים מאותה מסה, ובמחוזות אליהם נדדתי בקריאה. -
קרא עוד

שנינו יחד תחת מטריה אחת

הודיה הר- שפי (סמט)

גשם. מביא איתו מחשבות חדשות וישנות. מעורר את העולם, מתרדמת הקיץ החמה והיבשה ומביא איתו משב קריר ורענן. איך הגשם משפיע על הכיתה שלנו? ועל חיי בית הספר בכלל? מחשבות לימי הגשמים הקרבים..
קרא עוד

אורח נטה ללון – מחשבות על הסוכה ועל הכיתה

הרב אלי אטיה

חג הסוכות הזמין אותי למחשבה חדשה על התחושה שלנו ושל התלמידים שלנו בכיתה, המקום שלנו ושלהם. האם אנחנו משותפים בתחושת ביתיות בכיתה או שמא אנחנו אורחים..
קרא עוד

אולי יעניין
אותך גם...

חדש באתר

משנכנס אדר
שיעורים לחודש אדר

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן