תיכון
יסודי
גני ילדים
מי אנחנו > מי אנחנו

מי אנחנו

אם אתם אנשי חינוך שהחינוך זורם בעורקיהם,  אם אתם מבקשים ליצור למידה שיש בה משמעות,  שמעוררת לשינוי ולעשייה ומשפיעה על נפשם וחייהם של הלומדים-

אם אתם מאמינים כי כל מורה יכול להיות דמות משמעותית עבור תלמידיו לא רק בשיעורי חינוך ובפעילות לא פורמלית אלא גם בהוראת תחומי הדעת השונים בכיתה-  

אם אתם מאמינים כי כל שיעור בכיתה יכול להיות פתח למפגש משמעותי של התלמידים עם החומר הנלמד, ודרכו עם עצמם, עם חבריהם, עם העולם ועם הקב"ה-

זה המקום בשבילכם!

 

מי אנחנו?

תכנית 'לב לדעת', מיסודו של מנהל החינוך הדתי, ובשיתוף מכללת הרצוג, רואה את הלמידה כ'ידע מצמיח חינוך'. אנו מאמינים כי למידה שלמה היא למידה המחוברת אל ליבו של הלומד, ומשפיעה על חייו. אנו מאמינים בכוחם של הידע והלמידה להיות משמעותיים, בעלי ערך ורלוונטיים עבור הלומדים. 

 אנו בלב לדעת עוסקים בשאלות הגדולות של הלמידה בבית הספר וגם בבניית כלים ליצירת למידה חוויתית ומשמעותית. אנו שואפים לחבר בין הרוח הפועמת בלב העוסקים בחינוך והוראה לבין כלים פרקטיים ללמידה, בין ההשראה ליישום במציאות.

אנו שואפים לחבר את הדעת אל הלב וליצור למידה הוליסטית הפונה אל התלמיד כאדם שלם, בעל כוחות חשיבה, דמיון, רגש, גוף ויצירה.

איך אנחנו מגשימים את החלום?

מטרתנו היא לקדם למידה נוגעת ללב, המכוונת להפנמה ולצמיחה בבתי הספר בחינוך הממלכתי דתי.

אנו מלווים את המפמ"רים בחמ"ד בקידום הלמידה בתחומי הדעת השונים, שותפים בפיתוח חומרי הוראה ולמידה ומסייעים למורים להתחבר אל הניצוץ שבתוכם בדרך ללמידה מחוברת אל הלב והחיים. 

אתר לב לדעת: במסגרת אתר לב לדעת אנו מפתחים ומציעים אלפי מערכי שיעור בתחומי דעת רבים, לבית הספר היסודי והעל יסודי, ומסייעים למורים בפיתוח כלי הערכה מגוונים ויצירתיים.  כמו כן תוכלו למצוא באתר מאות מאמרי השראה, עיתון מקוון למורים, מאות סרטים לשילוב בהוראה, מסודרים על פי נושאים ועוד.

השתלמויות מורים: אנו מנחים השתלמויות ובתי מדרש שוקקי חיים למורים, מנהלים ומפקחים ברחבי הארץ ומדריכים מורים בבתי הספר בכל המחוזות. ללב לדעת השתלמויות מקוונות למורים ולרכזים פדגוגיים העוסקות בלמידה נוגעת ללב ובלימוד גישת החלופות בהערכה.

קיוון הלב: אנו בשלבי פיתוח של פיילוט רחב היקף ללמידה מקוונת המכוונת הפנמה, צמיחה והתקדמות אישית של הלומדים.  

 

הדפסה

אולי יעניין
אותך גם...

חדש באתר

השתלמויות בבתי ספר
אנו מציעים לבתי ספר השתלמויות שנתיות ומפגשים חד פעמיים לאורך השנה ובחופשת הקיץ וכן ליווי פדגוגי מתמשך. רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן