תיכון
יסודי
גני ילדים
חלופות בהערכה > דוגמאות לשיקופים > שיקוף פרק- נבואה (אני ואלוקי)

שיקוף פרק- נבואה (אני ואלוקי)

שיקוף פרק - נבואה

במטלה זו ננסה להסתכל ולבחון במבט כולל לאחור את המקורות שלמדנו והסדנאות שעברנו. מטרת השיקוף היא להעמיק ולהפנים בצורה משמעותית את התכנים ולהביא אותם לתוך חיינו ממש.
בפרק ב' עסקנו במפגשים עם הקב,ה – התגלותו של הקב"ה אלינו.
התבוננו בהתגלותו לנביאים, בהשפעת הנבואה על הנביא, בהתגלויות של הקב"ה במהלך הדורות לגדולי ישראל, ועסקנו גם במצבים שונים של התגלויות לכל אדם.

שאלות: (יש לענות על ארבע שאלות מתוך חמש הראשונות. שאלה 6 היא שאלת חובה )
1. בחרי שניים מהמקורות שלמדנו שלדעתך עוסקים באותו עניין. הסבירי את המקורות ואת
העניין המשותף להם. מה דומה בשני המקורות מה שונה? האם את רואה קשר בין המקורות? הסבירי מה הקשר לדעתך (השלמה; ניגוד; דמיון; הקבלה ועוד).

2. בחרי מקור אחד שלמדנו שמעניין אותך. הסבירי וסכמי אותו עבור תלמידה שלא למדה אותו. התייחסי לנקודות : הבנת המקור, כותרת למקור, הרעיון המרכזי של המקור, לאילו שאלות/ נקודות מתייחס המקור, איך המקור יכול להיות משמעותי ללומד.

3. בחרי שניים מהמקורות שהיו משמעותיים בשבילך. במה היו המקורות משמעותיים עבורך? קראי אותם שוב. האם הקריאה החוזרת שונה מהלימוד שהיה בכיתה? אם כן במה? אילו תחושות עולות אצלך בקריאת המקורות? (אם את מוכנה לשתף במשהו אישי שקרה לך בעקבות לימוד המקורות הללו אשמח להיות שותף ולשמוע על כך).

4. בחרי אחת מהדמויות שהתחברת אליה, מה גרם לך להתחבר? תארי מה את חושבת על הדמות, מה את מרגישה כלפיה? האם למדת עליה דבר חדש? אם כן, מהו? איזה ערוץ עבד אצלך? (שמיעה, ראיה, מחשבה).

5. כתבי בכמה משפטים על נושא הקשור למפגש עם ה' שהיית רוצה להרחיב עליו או על נושא, שלא עסקנו בו שחשוב לך? מהו הנושא, במה הוא חשוב לך?

6. באופן כללי, אילו דברים טובים בעינייך ב"תורת חיים"? במה צריך להמשיך? מה לדעתך כדאי לשנות, לשפר? התייחסי לתכנים, להפעלות, לקבוצה, למורה.

מחוון הערכת מטלת שיקוף פרק:
- יש תגובות לכל השאלות.(10%)
- ניכרת התייחסות של שיקול דעת וכובד ראש בעיבוד מקיף, כוללני וממצה. (60%)
- ניכרים מרכיבים של מקוריות ויצירתיות. (15%)
- הגשה בצורה נאה ומסודרת. (10%)
- הגשה בזמן. (5%)

רמה גבוהה – 81 – 100
רמה בינונית – 61 – 80
רמה התחלתית – 40 – 60.
 

 


 

הדפסה

חדש באתר

השתלמויות בבתי ספר
אנו מציעים לבתי ספר השתלמויות שנתיות ומפגשים חד פעמיים לאורך השנה ובחופשת הקיץ וכן ליווי פדגוגי מתמשך. רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן