תיכון
יסודי
גני ילדים
מאמרים > שילוב סרטים בהוראה > סרטים מומלצים- חלק א'

סרטים מומלצים- חלק א'

חננאל רוזנברג

רשימת סרטים מומלצים לסדנאות ולשיעורי חינוך, לכל סרט מובא תקציר וכן פירוט הנושאים הקשורים אליו.

איך מגדירים סרט איכותי?
קשה לומר. אולי נסתכן ונגיד, שסרט טוב הוא סרט שלאחר תום הצפייה, האדם שקם מהכורסא הוא אדם שונה. רגיש יותר, אנושי יותר, טוב יותר או חושב יותר.
כמובן שהעוצמה של הסרט גדלה כאשר יודעים כיצד להשתמש בסרט בתוך הפעילות החינוכית: מתי לקחת קטע טוב שישמש כ'טריגר' חזק להמשך הפעילות או סתם להשיג קצת שקט, ומתי לבסס את כל הפעילות מסביב לסרט, באמצעות דיון, דפי-צפייה וכדומה.

חשוב לזכור שעניין ההתאמה לגיל היא הדבר הקריטי ביותר. סרט שאתם התלהבתם עליו, לא בהכרח יתאים לקבוצה. ולכן לזכור שניתן להשתמש – ואף מומלץ – בקטעים מסרטים, שם האפשרות לשעמום מהקבוצה קטן יותר.
כמובן, כמובן, כמובן, אין להראות אף סרט בלי לראות אותו במלואו לפני השימוש – גם מבחינת האיכות, וגם מבחינת רמת הצנזור הנדרשת. לצערינו כמעט ואין סרטים שהם על טהרת הצניעות, ורשימה זו היא הרע במיעוטו. אולם באופן חד משמעי – גם סרטים המופיעים ברשימה זו מחייבים צפיה (וחלקם גם צנזור) מוקדמים.
הסרט יכול לשמש ככלי חינוכי ממדריגה ראשונה, כאשר מודעים לאופן השימוש הנכון.


• פאטצ' אדאמס
סיפור אמיתי על פאטצ' אדאמס, סטודנט לרפואה לא שגרתי, שמאמין שביכולת הצחוק, השמחה והאופטימיות לשנות את מצב בריאותו של החולה. כמובן שתפיסה זו מסבכת אותו עם המורים לרפואה, חוץ מההתמודדות הקשה הנדרשת ממנו בעקבות אסון אישי שעובר.

נושאים בהם עוסק הסרט:
חשיבות השמחה, האופטימיות, ההשפעות של האושר והשמחה על הבריאות ועל החיים בכלל, 'מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד…'
מכיוון נוסף, הסרט עוסק גם בהתמודדות עם משברים, עם הרצח של החברה שלו על ידי מטופל שלהם, וההתמודדות שלו מול אלוקים, האמונה והרע בו הוא נפגש במהלך עבודתו.


• קוראים לי סם
סרט נפלא ומרגש על אב הסובל מפיגור שכלי קל, ומתאמץ לגדל את הבת שלו למרות הקשיים. כאשר הבת מתחילה לגדול, בית המשפט והרשויות רוצות להוציא את הבת שכן לטענתם אהבת האב איננה מספיקה בגידול ילדים.

נושאים בהם עוסק הסרט:
ניתן להשתמש בו גם בכיוון של 'חינוך מיוחד', היחס לחריג, וגם מכיוון אחר לגמרי של יחסי הורים ילדים, כיבוד הורים, מה הבסיס לאהבה ולמחוייבות של אב לבן ובן לאביו.


• מה עובר על גילברט
סרט עדין ומרגש. סיפורו של בחור אמריקאי מעיירה קטנה ונידחת, כאשר הוא נאלץ לטפל במשפחתו גם באחיו הקטן שסובל מפיגור קל ועושה צרות בסביבה, וגם באימו (שבעקבות מות אביו) השמינה באופן נוראי והפסיקה לצאת מהבית בשל מימדיה הענקיים. הסרט מתאר את האחריות המוטלת עליו, ההתמודדות שלו עם החריגים, עם הבושה, הקושי למצוא את הסבלנות והאהבה בטיפול הקשה, כפוי הטובה והיומיומי.

נושאים בהם עוסק הסרט:
סרט זה מעולה בעיסוק בנושאים כמו 'חריג בחברה', כאשר רוצים לפתוח נושא בעייתי של ילד בכיתה או בשבט שכולם צוחקים עליו וכו'. הסרט מיוחד בכך שהוא מציג את הבעיות מהצד של האח, ובעצם גורם לנו להזדהות עם המורכבות של המצב וההשלכות של החברה שצוחקת מהצד. מומלץ לקחת מספר קטעים במהלך הסרט ואין צורך להראות את כולו.


• אושפיזין
כמובן, כמובן, הסרט על זוג החוזרים בתשובה ה'ברסלבים', שמועמדים בנסיונות מסובכים ללא הרף, ומנסים להאחז באמונה לצלוח נסיונות אלו.

נושאים בהם עוסק הסרט:
אחד מהסרטים הטובים לפתוח דיון בשאלות של תפילה, אמונה, השגחה, תמימות אמיתית מול 'היתממות' ועוד שאלות אמוניות רבות. כמובן שגם הסוף הטוב שהסרט מציג יכול לעורר את השאלה האם במאת בחיים זה כך? האם זה מה שהאמונה מבטיחה?

• עיר בטירוף
שומר שפוטר מעבודתו במוזיאון, ברגע של יאוש וטפשות תמימה עושה טעות, ולוקח קבוצה של ילדים בני ערובה עד שיקבל את עבודתו בחזרה. בתוך המוזיאון, ביחד עם החוטף והחטופים נמצא כתב חדשות מתלהב, שבתחילת הסיפור יעשה הכל כדי להשיג את ה'סקופ' העיתונאי, אולם במהלך האירועים מבין את הכוח והסכנה שיש בידי התקשורת, לחיים ולמוות.

נושאים בהם עוק הסרט:
סרט זה הוא הטוב ביותר לפעילויות ולימי עיון בנושאי תקשורת, חדשות, רייטינג, הכוח החיובי והשלילי של הטלוויזיה, "מוות וחיים ביד הטלוויזיה" ועוד.
סרט בקצב מהיר, מתאים גם לקבוצות יותר קשות.


• מסעות ג'יימס בארץ הקודש
כומר צעיר מכפר נידח באפריקה, מגיע כעולה רגל לארץ. הרשויות בטוחות שמדובר בעובד זר המנסה להסתנן, ובכדי להשתחרר הוא מסכים לעבוד כאחד כזה. לאט לאט נחשף ג'יימס לחברה הישראלית של הקומבינות, לומד מושגים חדשים כמו 'פראייר', 'משתלם או לא משתלם' וחייב להכריע האם לההפך לאחד כזה או שלא.
הסרט מציב לנו בצורה מדהימה מראה מול הפנים שלנו: איך רצינו לבנות מדינה, איך היינו פעם, ואיך החברה הישראלית היום. האם נשאר בנו משהו ממה שחלמנו עליו?

נושאים בהם עוסק הסרט:
החברה הישראלית ובעיותיה, וכן במישור של הפרט: מה ההבדל בין פראייר לאידאליסט? האם אפשר לחיות בעולם האמיתי ולהשאר תמים? אידאליסט? סרט מומלץ מאד!!! מתאים ליום העצמאות ובכלל.


• לזכור את הטיטאנים

סיפור אמיתי, רגע אחרי החוק בארה"ב שמחייב בתי ספר של לבנים לקבל לשורותיהם תלמידים שחורים.
מאמן פוטבול שחור מגיע לתיכון לבן ועויין, ומנסה לגשר על השנאה, הניכור והדעות הקדומות בין שחקני הפוטבול הלבנים לשחקני הפוטבול השחורים – כדי ליצור קבוצה בלתי מנוצחת.
סרט מעולה, חזק, קצב טוב המתאים גם לקבוצות 'תוססות', ונקי כמעט כמעט לגמרי!

נושאים בהם עוסק הסרט:
גזענות, דעות קדומות, אחדות, שיתוף פעולה מול עויינות, אחדות וגיבוש מול 'קבוצתיות'. חשיבה עצמאית מול עדריות וכו'. מתאים גם לכיוון של מנהיגות, מדריכים ומורים וכו'.


• מעבר ליער

אחד הסרטים המצויירים המוצלחים בזמן האחרון. סיפור על אחריות, על משפחתיות ושותפות – והרבה הרבה על הסתפקות במועט. לראות את הרדיפה אחרי האוכל, הפינוק ותרבות המערב – ומהעיניים התמימות של חיות היער.

נושאים בהם עוסק הסרט:
מתאים לדיון מעניין בנושא תרבות השפע והמחיר שאנו משלמים בעבורה. כך גם לנושאים של שותפות, אחריות מול אגואיסטיות, הסתפקות במועט, ומשפחתיות.


• מהלך מסוכן

ד"ר גיא לוטן הוא בריטי העובד בבית חולים בניו יורק. לאחר שגופת גבר שנפטר בבית המיון נעלמת, הוא מתחיל לשאול שאלות לא רצויות. העקבות מובילות אותו לרופא מנתח, המנהל מכון המתעסק במחקר חשוב – תוך ביצוע ניסויים בחסרי-בית ובאנשים 'פחות שווים' אחרים. הגילוי מסבך את הרופא גם בחייו הפרטיים, וגם בהכרעות המוסריות אותם הוא צריך לקבל
הסרט חזק מאד, מפחיד במקצת ועם כמה סצינות קצת קשות לצפייה – מתאים לקבוצות מתאימות...

נושאים בהם עוסק הסרט:
רצח מתוך רחמים, דילמות מוסריות בנושא רפואה-מוסר-והלכה. ניסויים רפואיים.

• מגן ('המגן')
אלוף שחיה צעיר שמצטרף למשמר החופים עם הרבה אגו ובטחון, ולומד כמה שיעורים בנושא ענווה והקרבה למען הזולת. מולו עומד מפקד מחלקה שאיבד את קבוצתו בתאונה, ומתחיל להעביר שיעורים בבית הספר של היחידה – שם הוא פוגש את התלמיד בעל האמביציה, ומנסה לחנך אותו בדרכו הייחודית. הצלחתו נבחנת ברגע האמת הקשה מכל...


נושאים בהם עוסק הסרט:
הקרבה, מסירות נפש, חינוך, אגו וענווה, אחריות.


• מרד התרנגולים
סרט מצוייר (למרות שקטעים ממנו קצת קשים לצפייה לילדים קטנים) על תרנגולות הכלואות בלול ומנסות ללא הרף לברוח מ'הכלא' שלהם. חלק מהמאבק של ה'מנהיגה' הוא לשכנע את חברותיה שהן בכלל רוצות את החופש המיוחל…

נושאים בהם עוסק הסרט:
עבדות וחירות, עבדות פיזית ועבדות 'נפשית' (לחץ חברתי, התרגלות להיות עבד…)
סרט קצת 'ילדותי', אבל אפשר בהחלט לקחת כמה קטעים ממנו כטריגרים לעיסוק בנושאים האלה.


• זרה בתוכינו
סרט מדהים על בלשית אמריקאית נשלחת לחקור פרשיית רצח בקהילה החסידית בברוקלין, ונדהמת מהעולם החדש שהיא פוגשת. בסרט תיאור מדהים של מפגש 'אמריקאי' עם העולם הרוחני והדתי לאדם הבא מן החוץ, מה שאף סרט ישראלי לא הצליח לעשות.
הסרט מציג את היהדות, הדת, המצוות והמנהגים בצורה מחודשת ו'מבחוץ', אפילו לצופה הדתי. יש כאן חוויה מרתקת של להסתכל מזוית אחרת על המעשים היום יומיים שלנו, דרך העיניים של הבלשת האמריקאית, המודרנית וכו'.

נושאים בהם עוסק הסרט:
תורה, מצוות, היופי שבמצוות ובמנהגים, העומק שיש במעשה המצוות היומיומי.
נושא חזק הוא היחס בין הצד היהודי שבנו, לבין הצד המודרני, המערבי. האם העולמות סותרים? לאיזה עולם אנחנו מרגישים יותר שייכים? השאלות האלה עולות חזק מאד דרך ההזדהות של הצופים עם הדמויות בסרט: החרדי, ומולו הבלשת האמריקאית.


• חיילי צעצוע
טרוריסטים המשתלטים על בית ספר תיכון, לא לוקחים בחשבון את התלמידים, ודווקא את אלה שהכי פחות ציפינו מהם. ברגע האמת, נמדדים ערכים כמו אחריות, מנהיגות במשבר, כח הנוער ועוד.

נושאים בהם עוסק הסרט:
כוחו של הנוער, אמונה בכוחותי וביכולותי, אמונה בתלמיד, לקיחת אחריות
סרט בקצב מהיר, מתאים גם לקבוצות קצת קשות.


• בעל זבוב
סרט עמוק וחשוב, על קבוצת ילדים אנגלים מפנימיה צבאית מתרסקים עם מטוסם אי-שם על אי בודד באוקינוס. לאט לאט חוזרים הילדים לקיום פרימיטיבי ואכזרי, שם מתעוררים שאלות נוקבות על טבע האדם, הגבול בין טוב ורע וכוחה של מנהיגות אמת.

נושאים בהם עוסק הסרט:
הסרט נוגע גם בנושאים 'כבדים' כמו טבע האדם ('מותר האדם מן הבהמה'), בחירה בין טוב ורע, וגם בנושאים פשוטים יותר כמו בין אדם לחבירו, מנהיגות, ילדות והתבגרות.
סרט קצת איטי, אפשר להשתמש בקטעים ממנו.


• סיפורו של ויל האנטינג
ילד גאון משכונת מצוקה, ש'מתגלה' על ידי פרופסור באוניברסיטה. השניים מתחברים, והמרצה מנסה שוב ושוב לשקם את האמון שלו בעצמו וביכולותיו, ולהחדיר בו את האמונה שבאמת 'אין הדבר תלוי אלא בי'. סרט מעולה, חזק ומרגש.
בסרט יש חלקים לא כל כך נקיים ושפה קשה, ולכן כדאי לשלוף קטעים מהסרט שיראו את התהליך שהילד עובר.

נושאים בהם עוסק הסרט:
אמונה בעצמי, היכולת לצאת ממעגל המצוקה, 'אין הדבר תלוי אלא בי', היכולת (והפחד) להשתנות.
מתאים בעיקר לפעילויות במקיפים או בעיירות פיתוח, ועם אוכלוסיות שזקוקות לזריקה של אמון ואמונה ביכולתם להגיע לשינוי.


• המופע של טרומן
הגבול בין החיים האמיתיים לסרט יכול להיות דק מאד. טרומן, גיבור הסרט, מגלה שכל חייו הוא חי בתוך אולפן ענק עם אלפי מצלמות העוקבות אחריו, ובכל רגע הוא משמש כגיבור בסדרת טלויזיה המשודרת בשידור 'חי'. האם יצליח לפרוץ לעולם המציאות?

נושאים בהם עוסק הסרט:
היכולת לצאת מהשגרה, להפתח לעולם אחר. היכולת לחולל שינויים בחיים.


• גיבור מזדמן
סרט חזק ומעולה, פושע מתוסכל מדרגה ג' עומד להכנס לכלא לכמה חודשים על כמה שטויות, ובימיו האחרונים בחוץ נקלע במקרה להתרסקות מטוס, מציל בטוב-לב של רגע את יושבי המטוס, וממשיך בדרכו. לאחר שנכנס לכלא, אדם אחר, אצילי וגיבור אמיתי מתחזה לגיבור, 'משתלט' על התהילה, מתפרסם במקומו, ומתשמש בכוחו ובפירסומו לעזור לאנשים וכו'. ה'גיבור' האמיתי יוצא מהכלא, ומנסה לזכות בתהילה. מיהו באמת הגיבור?

נושאים בהם עוסק הסרט: 
גבורה, 'מיהו הגיבור האמיתי', מסירות נפש, האם כל אדם באמת טוב מטבעו, גיבור בטלויזיה ובפרסום מול גיבור מהחיים, החיפוש אחרי הגיבורים של התקשורת ועוד.


• רדיו
מאמן פוטבול בתיכון אמריקאי מאמץ לקבוצה צעיר בשם 'רדיו' הסובל מפיגור קל בתור 'עוזר', ומנסה לשלב אותו בבית הספר. הוא נאלץ להתמודד עם היחס הרע של חברי הקבוצה אל רדיו, ומהפחדים של המפקחים על ההשפעה הרעה של הילד על השם הטוב של המוסד...

נושאים בהם עוסק הסרט:
בין אדם לחברו, היחס לחריג, הקרבה ואמונה בדרך.


• מועדון הקיסר
סרט מצויין (אבל קצת איטי), על מורה משקיען שמנסה להתמודד עם תלמיד מופרע ומביא אותו לשלב הגמר בחידון יוקרתי בהיסטוריה, עד שמגלה שאותו תלמיד מרמה בתחרות. אחרי עשרים שנה, התלמיד שהופך לאיש עסקים מצליח, מזמין את המורה והתלמידים לתחרות חוזרת כדי להציל את כבודו. האם החינוך של המורה הצליח?

נושאים בהם עוסק הסרט:
מדובר בסרט מצויין לטיפול בנושא של העתקות, אמינות, אמת ושקר. על היכולת של האדם לשנות את האופי שלו, על חזרה בתשובה ועוד.


• סימון
במאי כושל וממורמר מקבל תוכנת מחשב שמאפשרת לו ליצור שחקנית וירטואלית שתשחק בסרטים שלו באופן 'מושלם', בלי להזדקק לשחקנים אמיתיים. השחקנית הדמיונית הופכת את הסרטים ללהיט, ונהפכת כוכבת קולנוע מוערצת. הבמאי לוקח את ההערצה צעד אחד יותר מדי...

נושאים בהם עוסק הסרט:
הערצה של כוכבים ושחקני קולנוע, השקר של המסך והמצלמה, הגבול בין הדמיון למציאות במדיה.


• חיוך של מונה ליזה
סרט נפלא על מורה מצליחה ו'פמניסטית' מגיעה לבית ספר תיכון יוקרתי ושמרני, ומגלה שם תלמידות מוצלחות, חכמות, אבל ללא שאיפות בחיים מעבר להקמת משפחה. היא מתעמתת עם ההנהלה, ההורים והתלמידות, בניסיון 'לפתוח' אותם לעולם המודרני, לקריירה וכו'.

הסרט מתאים לבנות תיכון, לדיון סביב נושאים של פמניזם, קונפליקטים נשיים של מימוש עצמי, הקמת משפחה, קריירה וכו'.


• הדוקטור
סרט דרמה מרגש, המספר על רופא ציני וחסר רגישות, שמגלה שהוא חולה בסרטן. המחלה חושפת אותו ליחס אותו הוא מקבל כחולה, ומציגה בפניו מראה, על האופן בו הוא התנהג עם חוליו. הסרט מתאר את התהליך הפנימי שעובר הרופא בעקבות מחלתו.

נושאים בהם עוסק הסרט:
חזרה בתשובה, התמודדות ושינוי בעקבות משברים, קשיים.

• באזז
סרט דרמה באורך של שעה (אפשר להשיג אותו במרפ"דים) המבוסס על סיפור הרצח של נהג המונית דרק רוט על ידי שני נערים בני ארבע-עשרה, 'ממשפחות טובות'.

נושאים בהם עוסק הסרט: 
טוב ורע באדם, אלימות ועוד. מתאים לדיונים על תשובה, על מהותו הפנימית של האדם וכו'.


• המבצר האחרון
קצין בכיר אמריקאי נכנס לכלא-צבאי בעקבות החלטה מנוגדת לפקודות אותה הוא ביצע בשדה-הקרב. לאחר שנחשף לשחיתות ולאכזריות בו מנוהל הכלא, הוא מנהיג את האסירים למרד כנגד הנהלת הכלא, והופך אותם מאוסף של אנשים ממורמרים, קשים, ואגואיסטים – לצבא ממושמע שמאמין בעצמו.

נושאים בהם עוסק הסרט:
מנהיגות, אמונה בעצמי ובכוחותי, כוחה של אמונה, הקרבה למען ערכים.
סרט 'חזק' ומהיר, מתאים גם לקבוצות קשות.


• סיכון מחושב
מורה שנכנסת ללמד כיתה בבית ספר בשכונת מצוקה, ומצליחה להוביל את הילדים ה'אבודים' להצלחה בלימודים ויותר מכך: לאמונה בעצמם וביכולותיהם.

נושאים בהם עוסק הסרט:
אמונה בעצמי, היכולת לצאת ממעגל המצוקה ולהשתנות למרות המקום שגדלתי, מה שעברתי בחיים וכו'.

 

סיפור אהבה בלתי נשכח

סיפור אהבה קסום בין בחורה 'צדיקה', בת של כומר, והמופרע של בית הספר. מערכת היחסים שלהם גורמת לשינוי עמוק אצל הבחור, ופותח שאלות רבות: מה זאת אהבת אמת? האם אפשר להיות עם מישהו 'בגלל שאני יצליח לשנות אותו'? מה זו רומנטיקה זולה ומה הוא קשר אמיתי?

הסרט דורש טיפה צנזור, אבל יכול להיות סרט מעולה לנושאים של אהבה, זוגיות, חיי משפחה וכו'.


• עבודת נמלים:

סרט מצוייר מוצלח מאד על מושבת נמלים שנמצאת בסכנה וניצלת בזכות מנהיגותו של אחת מהנמלים הקטנות, ושיתוף הפעולה של קן הנמלים. הסרט מדבר גם לילדים הקטנים בנושא של חשיבות שיתוף הפעולה והכלל, וגם לילדים גדולים יותר על עצמאות מול תופעת ה'עדר'

נושאים בהם עוסק הסרט:
אחדות מול פירוד, כוחו של הכלל, כוחו של האחד, מנהיגות, אמונה בעצמי (כפרט וכקבוצה), חשיבות האחדות.


• הנחשול
סרט קצר, מדהים, המתאר ניסוי אמיתי שנערך בבית ספר תיכון בארצות הברית, בו מורה כריזמטי מנסה להראות לתלמידיו כיצד סחף חברתי ולחץ חזק יכול לגרום להם לעשות מעשים לא מוסריים בשם האידאולוגיה שנמצאת 'מעל הפרט'. בעקבות זה רוצה המורה להראות לתלמידיו כיצד התפתחה המציאות שהובילה לשואה באירופה.

נושאים בהם עוסק הסרט:
בגדול, הסרט עוסק בנאצים ובהתנהגות הגרמנים, אבל דווקא מהכיוון הזה מסקנת הסרט היא בעייתית ('בעצם, בנסיבות מסויימות, כולכם יכולתם להיות נאצים…')
אפשר ומומלץ לגעת בסרט הזה מהכיוון של לחץ חברתי, כוחו של הפרט מול החברה, בין אדם לחברו, סובלנות כלפי דעות שונות, הצורך לחשוב בצורה עצמאית וחופשית ולא להסחף אחרי אופנות, נורמות, תרבות חיצונית שמכתיבה איך להתנהג וכו'.

• ג'ון קיו
בן למשפחה ענייה בארה"ב מחכה בדחיפות להשתלת לב, אולם בגלל שאין למשפחתו כסף וביטוח – בית החולים מסרב לאפשר את ההשתלה. כמוצא אחרון של יאוש מחליט האב 'לחטוף' את בית החולים עד שיאפשרו לבנו לעבור את הניתוח.

נושאים שבהם עוסק הסרט:
סרט מעולה שמציג את השאלה של 'האם המטרה מקדשת את האמצעים'? מה מותר לעשות ומה אסור לעשות גם כשאנחנו צודקים? (מתאים לדיונים על אלימות וכו')
סרט בקצב 'מהיר', מתאים גם לקבוצות קשות יותר.


• ללכת שבי אחריו
תלמידי בית ספר אנגלי, יוקרתי ונוקשה, הנמשכים אחרי מורה מיוחד וכריזמטי (רובין ויליאמס). קשר זה יוצר קבוצת מחתרת המורדת בכללי בית הספר והחינוך אליו התרגלו.


נושאים בהם עוסק הסרט:
רוב הסרט עוסק בנושא משמעת, גבולות וחינוך, אבל אפשר לקחת ממנו כמה קטעים חזקים בנושא של כיבוד הורים, דילמות של הרצון והבחירה שלי מול הכפייה של ההורים, היחס להתאבדות ועוד.


• התעוררות 
דרמה סוחטת דמעות עם רובין ויליאמס בתור רופא, המגלה תרופה חדשה שמעוררת חולים הנמצאים במצב קקטוני (כמו 'צמח') שנים ארוכות. החולה בו נערך הניסוי הוא רוברט דה נירו, שלאחר חזרתו לחיים מגלים הרופא והחולה שהשפעתה של התרופה היא רגעית...

נושאים בהם עוסק הסרט:
חינוך מיוחד, היחס לשונה, למפגר, למוגבל. סובלנות, אהבת השונה.


• טיסה 93
הסיפור האמיתי של טיסה 93, שנחטפה ביחד עם יתר הטיסות בפיגוע ה – 9/11. חוטפי המטוס ייעדו להתרסק על הבית הלבן, אולם לאחר מאבק גבורה של נוסעי המטוס, המזימה נכשלה, והמטוס התרסק בשטח פתוח, ללא גרימת הרג מלבד נוסעי המטוס הגיבורים.
סרט איטי במקצת, אולם מאמצע הסרט הופך לחזק מאד, וגורם לצפייה ממש ללא נשימה.

נושאים בהם עוסק הסרט:
אירועי 9/11, אמונה דתית טהורה מול אמונתם המעוותת של הטרוריסטים, גבורה ומסירות נפש, הכרעות אמת בשעת לחץ.


• מישהו לרוץ איתו
סרט על פי סיפורו של דוד גרוסמן. נער ביישן יוצא למסע ברחבי ירושלים בחיפוש אחר בעליה של כלבה עזובה. הסיפור אותו הוא מגלה הוא סיפורה של נערה מוזיקאית מוכשרת בשם תמר, שחיה בעולם השוליים של העיר – עם נערי הרחוב, תחת משטר האיומים של 'מעסיק רחוב' קשור, המפעיל ילדים-נגנים ברחובות העיר כמקבצי נדבות. תמר נכנסת לעולם זה מתוך מטרה להציל את אחיה, מכור לסמים הנמצא על סף התהום.

הנושאים בהם עוסק הסרט:
סמים והתמכרויות, 'נערי השוליים' והחיים ברחוב, חברות אמת, הקרבה, ילדות ללא הורים.

• ג'מאייקה מתחת לאפס
קומדיה מוצלחת וסיפור אמיתי, על קבוצת צעירים מג'אמייקה, המחליטה להתמודד במרוצי המזחלות של אולימפידת החורף בשנת 1988. עם הרבה רגשי נחיתות, ועם המון צורך באמון עצמי ביכולתם – מנסה הנבחרת להצליח להתחרות מול שאר האלופים.

נושאים בהם עוסק הסרט:
אמון עצמי ביכולות, דימוי עצמי מול המבט של החברה, חברות ודביקות במטרה, עבודה קשה – כשלון והצלחה.

• איילנד
סרט מתח בדיוני, העוסק בעולם עתידני של שיבוט גנטי לצורך הכנת מאגר של אברים להשתלה. בתוך העולם הסגור של המשוכפלים מגלה זוג 'משובטים' את מטרת עולמם ואת קיצם הקרב – ומנסה לפרוץ לעולם האמיתי ולגלות את האמת. סרט חזק ואיכותי, דורש צינזור קל.
נושאים בהם עוסק הסרט:
סחר באברים, שיבוט גנטי.

 

הדפסה

חדש באתר

מורים עושים רוח
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו- מורים עושים רוח- לקבל השראה, למצוא רעיונות, להתייעץ, לשתף ולשאול שאלות.

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן