תיכון
יסודי
גני ילדים
חלופות בהערכה > דוגמאות לשיקופים > שיקוף בשיעור הלכה

שיקוף בשיעור הלכה

להתבונן על שיעורי הלכה בכיתתנו לאורך השנה ולחשוב עליהם באופן אישי.

מטרה:

מהו שיקוף?
השיקוף (רפלקציה) הוא תהליך של התבוננות עצמית כחזרה על מה שלמדנו.
המטרה של השיקוף היא לשוב ולהתבונן במבט מקיף ושלם במה שלמדנו ולראות איך הלמידה השפיעה עלי באופן אישי. וזוהי מטרתנו כרגע- להתבונן על שיעורי הלכה בכיתתנו לאורך השנה ולחשוב עליהם באופן אישי.

מהלך:
כעת אבקש ממך לענות בצורה רצינית, מעמיקה וכנה על השאלות הבאות:


1. מה הדבר המעניין ביותר בשיעורי הלכה השנה, עד כה?
2. כיצד היית מסבירה לאדם שאינו שומר שבת על חשיבותה ומהותה של השבת?
3. במה את מרגישה שהיחס שלך לשבת השתנה בעקבות מה שלמדנו השנה בשיעורי הלכה?
4. איך היה בשבילך הלימוד העצמי של ל"ט אבות מלאכה? צייני שני דברים שהתחדשו לך בעקבות לימוד זה?
5. משהו נוסף שברצונך לומר: מחשבה, שאלה, רעיון, הצעה, בקשה...

 

מחוון/ ניקוד:

הציון ינתן על פי החלוקה הבאה:
20
 נקודות לכל שאלה בה היה ניכר שהייתה התייחסות רצינית ומעמיקה. התשובה נכתבה בכתב ברור (אפשר במחשב) חלוקה לפסקאות. סמני פיסוק ודיוק לשוני על פי מה שלמדתם.

 

בהצלחה.
 

הדפסה

חדש באתר

מורים עושים רוח
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו- מורים עושים רוח- לקבל השראה, למצוא רעיונות, להתייעץ, לשתף ולשאול שאלות.

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן