תיכון
יסודי
גני ילדים
חומרי הוראה > יסודי > מעגל השנה > סמל ירושלים

סמל ירושלים

נעמה עמית
הדפסה
מקצוע: מעגל השנה
כיתה: א-ב
נושא: סמל ירושלים

שיעור על הסמל של העיר ירושלים- האריה.

משחק עם סמלים שונים

נשאל את התלמידים אם הם יודעים מה זה סמל ואם הם מכירים סמלים שונים. בעקבות תשובותיהם נגדיר מהו סמל. לאחר מכן נשחק משחק של סמלים.

נציג להם 2 סמלים: עצור, ומעבר להולכי רגל. נסביר שהילדים יסתובבו בכיתה ויצטרכו לשים לב מתי נרים את שלט "העצור" ומתי נרים את השלט "המורה ללכת". נזהיר שננסה לבלבל אותם והם יצטרכו לשים לב. לאחר שיתיישבו, נסכם שבמשחק הכרנו שלטים ה"מספרים" לנו מה עלינו לעשות. נסביר שעכשיו נכיר סמל מיוחד שהדמות המרכזית שבו "ברחה" ממנו ונגש לסיפור.

 

סיפור

נספר מ"יומטיול ירושלים" על הסמל. נספר על האריה שיצא מהסמל והמשיך לטייל איתם. נתייחס להבנה לשם מה דרוש סמל ומהו הסמל של ירושלים. לאחר שנספר על הסמל, נתלה אותו על הלוח ונכתוב בעזרת חיצים מהו כל חלק.

 

דף עבודה, איסוף חלקי הסמל, הדבקת הסמל וצביעתו.

נחלק לתלמידים דף עבודה שהם יתבקשו לענות עליו. לאחר שיסיימו כל חלק מהטבלה בדף יקבלו את החלק המתאים לו. כשהם יסיימו, הם יתבקשו לקרוא לי, אני אבדוק שענו נכון, אחלק להם את השם ירושלים שנמצא בסמל ואחלק להם דף חלק להדבקת חלקי הסמל שקיבלו.

 

חדש באתר

מורים עושים רוח
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו- מורים עושים רוח- לקבל השראה, למצוא רעיונות, להתייעץ, לשתף ולשאול שאלות.

מהבלוג שלנו

הרהורים על תפקידה של השמחה בבית הספר
לקראת המש... מש... משנכנס אדר – האם עודדנו את התלמידים ליצור , לשמוח או שעסקנו בעיקר בנתינת גבולות וכללים שאסור לעבור?
הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו והיו חלק
מקהילת אנשי חינוך חולמים ויוצרים
אנחנו מתחדשים!!! תכף תכף ועוברים לבית חדש, לאתר חדש. מוזמנים להשתתף איתנו בבניה ובדיוקים, נשמח אם תוכלו להצטרף אלינו ולמלא את 'שאלון לב לדעת'. מחכים לכם... לכניסה לסקר לחצו כאן